Polystirol Hőszigetelés |
Vakolt Homlokzati hőszigetelés
A környezetvédelmi szempontok és a belső terekkel szemben támasztott fogyasztói igények olyan épületek tervezését teszik szükségessé, amelyek jó hang- és hőszigetelésűek, így alacsony energiafogyasztást garantálnak. Az épületek értékét és élettartamát nagymértékben növeli a minőségi anyagokkal kivitelezett vakolat, amely maximálisan színtartó,vízzáró, ugyanakkor kiváló páraáteresztési tulajdonságai mellett a levegő károsító hatásainak is hosszú távon ellenáll.
rolex replika
A fűtött épületek hőszigetelését a 2006-ban életbe lépett 7/2006 TNM rendelet (Az épületek energetikai jellemzőinek meghatározása) alapján kell végrehajtani. Az épületek energetikai jellemzőinek tanusításáról a 176/2008 kormányrendelet intézkedik.
Az első és legfontosabb: a falszerkezet
A falszerkezet feladata elsődlegesen a statikai, tartó szerep. Ezen túlmenően azonban megfelelő védelmet kell nyújtson akülönféle: tűz-, víz-, fagy-, hang- vagy mechanikai hatásokkal szemben, és döntő mértékben meghatározza az épület lakóklímáját(hőmérséklet, páratartalom).
Egy családi ház esetében a teljes hőveszteség kb. 30%-ért a határoló falak a felelősek. Új épületek tervezésénél és a régi épületek felújításánál figyelembe kell venni a különbözőhomlokzati hőszigetelési rendszerek sajátosságait. A külső határoló falak hőszigetelő képességeakár 70-80%-ban is javítható (pl. vasbeton fal esetében) a weber.therm hőszigetelőrendszerekkel.
A falszerkezetek különböző anyagokból (tömör kerámia, vázkerámia, pórusbeton, betonstb.) és különféle méretben (25, 30, 38, 44, … cm) készülhetnek, amelyek eltérő hőszigetelésimegoldást tesznek szükségessé, függetlenül attól, hogy új vagy régi épületről van szó.
A weber.therm homlokzati hőszigetelő rendszerek
A Weber Terranova pihentetett, expandált és extrudált, mikrocellás polisztirol lapokat, valamint kiváló minőségű, homlokzatihőszigetelő ásványgyapot lapokat használ a hőszigetelő rendszereihez. Ezen elemeket speciális, rugalmas ragasztóval – és adott esetben dübellel – kell a falhoz rögzíteni. A lapok felragasztását követően az egész felületet össze kell fogni a ragasztóbaágyazott üvegszövet hálóval. Száradás és - szükség esetén - alapozás után kezdődhet a színes fedővakolat felhordása.
A különböző homlokzati hőszigetelő megoldások sajátosságait az új épületek tervezésénél is figyelembe kell venni. A legkézenfekvőbb hőszigetelő megoldást a hőszigetelő lapokra épülő „weber.thermrendszerek” jelentik. Ezek kialakítását kutatások és tesztek hosszú sora kísérte, hogy egységes rendszerként működve a lehető legjobb megoldást nyújtsák. A hőszigeteléshez használt lapok rendkívül alacsony hővezetési képességének köszönhetően a falak állandó, egységes hőmérsékletet biztosítanak a teljes lakótérben. Függetlenül attól, hogy a külső hőmérséklet a téli hidegnek vagy épp a nyáriforróságnak felel meg, a belső klíma kiegyensúlyozott, barátságos marad.
A weber.therm hőszigetelő rendszerek előnyei
új és meglévő épületek külső falainál alkalmazhatók, szinte valamennyi építésmódban, jó hőszigetelő képességük miatt energetikai szempontból igen hatékonyak, kivitelezési költségük viszonylag alacsony, homlokzati burkolatként alkalmazva a falak hőtároló kapacitása növelhető, amely télen gazdaságos fűtésszabályozást,nyáron pedig természetes klímát eredményez, bármely igényhez megtalálható a megfelelő rendszer (a páraáteresztőtől az éghetetlenig, az egyedi struktúra és színválaszték, ill. a különféle lábazatok gazdaságosságot és variálhatóságot biztosítanak), a befektetés megtérül.
Az elkészült rendszer emeli a meglévő épület értékét, mivel alacsonyabb rezsiköltségeket eredményez, és nő az épület élettartama is. a kiváló minőségű és széles választékban elérhető fedővakolatok az épület külső megjelenését is esztétikusabbá teszik. gondosan összeválogatott, tesztelt rendszerelemekből állnak. A weber.therm rendszerekre rendszergaranciát vállalunk.
|
Színválaszték | ||||||
Letöltések |
Hamarosan.... |